Kemp_DolankyKemp_DolankyKemp_DolankyKemp_DolankyKemp_DolankyKemp_DolankyKemp_DolankyKemp_Dolanky

Památky, přírodní krásy a skalní města

Místa, kvůli kterým se sem budete chtít vracet

Český ráj nabízí širokou nabídku atraktivních míst. Zdejší region je bohatý na přírodní krásy i historické zajímavosti. Zde je jen stručný výčet toho, co můžete z kempu v Dolánkách navštívit pěšky.

Dlaskův statek - nachází se přímo vedle kempu. Tato typická ukázka lidové architektury turnovského typu z konce 18. století je jednou z mála staveb, které se v tomto kraji dochovaly. Dlaskův statek dnes patří pod Muzeum Českého ráje a je v něm umístěna národopisná expozice. Na statku se každoročně pořádají trhy a nejrůznější kulturní akce. (divadla, řezbářská sympozia, posvícení atd.)

Hrubý Rohozec - na zámek na vápencovém útesu nad Jizerou se dostanete buď po bývalé hlavní silnici vedoucí do Turnova nebo po červené naučné stezce vedoucí kolem bývalých zámeckých rybníků. Ze stezky pak vystoupáte po schodech přímo na zámecké nádvoří.

Bartošova pec - k této jedinečné přírodní zajímavosti se dostanete po modré turistické značce, vedoucí podél Vazoveckého potoka a kolem tajuplné Bezednice (vývěr pramene), historických sádek s pstruhy, bývalých mlýnů a starých stavení. V celém údolí je nová asfaltová cesta a proto je tento úsek i hodně navštěvovaný inline bruslaři. Bartošovou pecí, která je vyústěním velké podzemní jeskyně, protéká mocný pramen z něhož se na povrchu stává již zmiňovaný Vazovecký potok. Odtud se po stejné trase můžete vrátit zpět a nebo pokračovat dále po modré až na Frýdštejn.

Hrad Frýdštejn - pohádkový hrad tyčící se nad údolím Malé Skály. Z kempu se na něj dostanete po modré turistické značce (přes Bartošovu pec) Nebo po červené přes Drábovnu nad Malou Skálou.

Hrad Valdštejn - zřícenina hradu je jednou z dominant zdejšího regionu. Z campu se na něj dostanete po modré a poté po zelené i červené turistické značce.

Rozhledna Hlavatice - osamělá skála na kopci nad Turnovem nabízí jedinečné výhledy do krajiny. Při dobrém počasí je možné vidět Krkonoše, Černou Studnici, Ještědský hřeben, kopec Ralsko nebo hrad Bezděz. Na Halvatici se můžete vydat po červené turistické značce vedoucí pod zámkem Hrubý Rohozec a zastávku Turnov-město. Cestou na rozhlednu potkáte nově otevřenou hospodu Hlavatice a přímo pod rozhlednou je malé občerstvení s prodejem pohledů a tur. známek (No. 1466).

Město Turnovměsto, krom nákupů nabízí i zajímavé kulturní akce a památky. Navšítivit můžete např. muzeum Českého ráje nebo rekonstruovanou židovskou synagogugalerii Granát nebo letní kino ve Skálově ulici.

Hruboskalské Skalní město - velmi atraktivní a turisty oblíbená oblast pískovcových skal, kde můžete obdivovat vysoké skalní věže, prolézat úzkými údolíčky nebo ochutnat zdejší léčivé prameny, které proslavily Lázně Sedmihorky a díky kterým se zdejší oblast těší názvu Český ráj. Do skalního města se lze dostat po zelené, červené a posléze i žluté turistické značce (žlutá značka se odděluje od červené na křižovatce cest Pod Hlavaticí.

Klokočské skály a Rotštejn - další velmi oblíbená skalní oblast v blízkosti Turnova na kterou se lze z Dolánek podívat po modré a posléze po červené turistické značce. Návštěvu Klokočských skal můžete spojit s prohlídkou jeskyně Postojna a zříceniny hradu Rotštejn. Cestou zpět se můžete občerstvit v kiosku u "Klokočských průchodů" a cestou zpět se ještě zastavit na vyhlídce "Zdenčina skála" odkud je nádherný výhled na údolí Jizery. Pro zdatnější turisty je možné protáhnout si výlet, po žluté turistické značce, až na rozhlednu Kozákov.

Besedické skály a skalní bludiště Kalich - Chléviště - tato skalní oblast bude jistě velmi oblíbena dětmi, neboť skalní bludiště Chléviště je pro dětské honičky a schovávačky přímo ideální. Z kempu se do něj dostanete po modré, posléze zelené turistické značce (přes Zrcadlovou kozu a Zbirohy) nebo na rozcestí "Betlémský mlýn" odbočit na žlutou tur. značku, která Vás dovede přímo do Besedic. Krom neuvěřitelných geologických výtvorů přírody se můžete ještě potěšit výhledem do krajiny a údolí Jizery z četných vyhlídek, které cestou ve skalním bludišti potkáte.

Zbirohy - zřícenina menšího hradu na prudkém svahu nad řekou Jizerou, kolem které procházíte při cestě do skalního bludiště. Z kempu se ke zřícenině dostanete po modré / zelené značce. Zbirohy mají svou turistickou známku (No. 1961), kteoru lze zakoupit na parkovišti v Besedicích. Do dnešních dnů se dochovaly zbytky zdiva čtyřboké věže a sklepy tesané do skály.

Otevírací doba

Kemp

v provozu duben-říjen


Koloběžky, lodě, infocentrum, recepce

leden-březen
zavřeno

duben
Pá-Ne 9:00-18:00

květen
Pá-Ne 9:00-18:00

červen
Po-Čt 9:00-18:00
Pá/So 9:00-21:00, Ne 9:00-18:00

červenec
Po-Čt 9:00-19:00
Pá/So 9:00-21:00, Ne 9:00-19:00

srpen
Po-Čt 9:00-19:00
Pá/So 9:00-21:00, Ne 9:00-19:00

září
denně 9:00-18:00

říjen
Po-Pá zavřeno, So/Ne 9:00-18:00

listopad/prosinec
zavřeno

 

 


Bistro

leden/únor
zavřeno

březen
víkendy 9:00-18:00

duben
pracovní dny 11-17, So/Ne 9-18h 

květen
Po-Čt 12-18, Pá/So/Ne 9-18h

červen
Po-Čt 9-18
Pá 9-22, So 8-22, Ne 8-18

červenec
Po-Čt 8-19
Pá/So 8-22, Ne 8-19

srpen
Po-Čt 8-19
Pá/So 8-22, Ne 8-19

září
Po-Čt 9-18
Pá/So 9-22, Ne 9-18

říjen
Po-Čt zavřeno
Pá 11-17, So/Ne 9-18

listopad/prosinec
zavřeno


Kontakt: info@kempdolanky.cz

Kde nás najdete

Novinky

 

logo

adresa
Kemp Dolánky, Dolánky u Turnova
511 01 Turnov

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
tomas.koudelka@sundisk.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena